«Χρυσός» ο Απόστολος Παναγόπουλος της Αστραπής

Τετάρτη, Νοέμβριος 15, 2023 - 4:00μμ
Ο Πατρινός αθλητής με 3 νικητήριους αγώνες κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου

Μία ακόμη επιτυχία για την ομάδα ταε κβον ντο της Αστραπής Πατρών η οποία σημείωσε μεγάλη διάκριση σε διεθνές τουρνουά που έγινε στη Σουηδία.
Ο Απόστολος Παναγόπουλος ήταν σαρωτικός και με σπουδαίες εμφανίσεις κατέκτησε την 1η θέση στη κατηγορία του και το χρυσό μετάλλιο.
Ο Πατρινός αθλητής με 3 νικητήριους αγώνες κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και έδειξε για ακόμα μια φορά την σκληρή δουλειά που γίνεται στο Σύλλογο
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναγόπουλος τους τελευταίους 2 μήνες έχει αγωνιστεί σε 4 βαθμολογούμενα πρωταθλήματα στα οποία κατέκτησε 1 χάλκινο 1 ασημένιο και 2 χρυσά μετάλλια. Στο πλευρό του ήταν για μία ακόμα φορά ο προπονητής του Κώστας Αντωνακόπουλος.