Τίτλοι τέλους για Παναχαϊκή στο πρωτάθλημα της Βόλεϊ Λιγκ

Πέμπτη, Φεβρουάριος 15, 2018 - 2:27πμ
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο από τον Παναθηναϊκό γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Βόλεϊ Λιγκ. Πλέον η πατρινή ομάδα είναι "αγκαλιά" με τον απευθείας υποβιβασμό στην Α2 Εθνική.
Η Παναχαϊκή ήθελε το τρίποντο ή έστω τη νίκη σήμερα κόντρα στον Παναθηναϊκό για να μπορέσει να ελπίζει στο θαύμα των πλέι άουτ. Το άγχος αυτού του αγώνα, ωστόσο βγήκε και στο παρκέ, όπου η πατρινή ομάδα έχασε εύκολα τα δύο πρώτα σετ (20-25 και 14-25).
Το τρίτο σετ οι "κοκκινόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό και είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά ένα λάθος σφύριγμα στο 17-17 έκανε το σκορ 17-18 για τον Παναθηναϊκό και σε συνδυασμό με την κόκκινη που δέχθηκε ο Μένιος Ρουμελιώτης για διαμαρτυρία έγινε το 17-19 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα, αφού στη συνέχεια η Παναχαϊκή μέτρησε τρία φιλέ κάνοντας "δώρο" πόντους στους "πράσινους". Έτσι το ταξίδι στη μεγάλη κατηγορία ολοκληρώθηκε για την Παναχαίκή στη λήξη του τρίτου σετ (23-25).

Θυμηθείτε την διακύμανση του σκορ:
1ο σετ:
1-3
1-7
3-7
4-8 Η Παναχαϊκή χάνει με 8-4 στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ.
20-25
Η πατρινή ομάδα ανέβασε ρυθμό, αλλά δεν κατάφερε να διεκδικήσει το σετ το οποίο έχασε από τους "πράσινους".

8-12
9-16 Η Παναχαϊκή δεν έχει καταφέρει να πιέσει τον Παναθηναϊκό.

17-17
17-18 Ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά με τον Νίκο Ρουμελιώτη να διαμαρτύρεται για άουτ
17-19 Κόκκινη κάρτα στον Μ. Ρουμελιώτη για διαμαρτυρία και πόντος στους φιλοξενούμενους